Więcej...

Więcej...

Tomasz Sapryk - ur.17 listopada 1966r. w Warszawie

Mówi o sobie, że jest dzieckiem szczęścia. Jeszcze na czwartym roku studiów trafił na deski warszawskiego Teatru Powszechnego, gdzie zaangażował go sam Andrzej Wajda. Do tej pory jest wierny tej scenie. O takich jak on mówi się: mistrz drugiego planu i filmowego epizodu. Potwierdzają to, zazwyczaj charakterystyczne, role, w jakie z powodzeniem wciela się już od ponad dwudziestu lat. Najbardziej znaną i uznaną, zarówno wśród widzów jak i twórców filmowych, była wykreowana przez niego postać ojca Stefka i Elki w „Sztuczkach”, klimatycznym i zarazem kameralnym obrazie, który wyreżyserował Andrzej Jakimowski. Ten występ przyniósł mu dwie nagrody filmowe: Orła oraz Złotą Kaczkę przyznawaną przez miesięcznik „Film”. Obie w kategorii na najlepszego aktora drugoplanowego. Zarówno przed kamerą, jak i w teatrze to komedia jest jego żywiołem. Z powodzeniem występuje na deskach teatralnych w całej Polsce i nie tylko oraz reżyseruje spektakle.

Tomasz Sapryk ukończył stołeczną PWST w 1990 roku. W kwietniu tego samego roku zadebiutował na scenie rolą Tybalta w „Romeo i Julii” w reżyserii Wajdy. Z czasem na jego dorobek złożyły się także m.in. inne role szekspirowskie oraz występy w komediach Aleksandra Fredry. Telewidzowie mogą go także pamiętać z Teatru Telewizji, w tym z „Rozmów przy wycinaniu lasu” w reżyserii Stanisława Tyma, czy „Much” Łukasza Wylężałka. Grał w filmach: "Mów mi Rockefeller" Waldemara Szarka,  Anioła Stróża we "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, sierżanta Stysia w „Weselu” Wojciecha Smarzowskiego, Jędrusia w "Poskromieniu Złośnicy" czy też sanitariusza Billa w „Rysiu” Stanisława Tyma. Odrębny rozdział w karierze Tomasza Sapryka stanowią występy w serialach telewizyjnych m. in. „Bulionerzy”, „Fala zbrodni”, „Faceci do wzięcia”, „Ja, Malinowski”, „Licencja na wychowanie”, „Na dobre i na złe”, „Ranczo”, „Tygrysy Europy”, „Wiedźmy”, "Singielka". Ostatnio mogliśmy Go oglądać w serialu "Wielka Woda".

W latach 1990-2005 i 2008-2010 występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

W latach 2010-2012 był aktorem stołecznego Teatru Syrena. Jest Członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

 

 

 

 

Aldona Jankowska - urodzona 2 kwietnia 1964 r. w Poznaniu

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej  w Krakowie. Aktorka filmowa i telewizyjna. Mówi o sobie „dojrzała amantka charakterystyczna”. Grała u takich reżyserów jak m.in: A. Barański,  P. Vega, K. Dębska, M. Brama. Za rolę Kotenieńku w serialu „Julia” nominowana do Nagrody Wiktora w kategorii "Telewizyjne odkrycie roku". Szczególną popularność przyniosły jej parodie polityków (D.Hojarskiej, A.Fotygi, H.Gronkiewicz-Walz) w kabarecie „ Rozmowy w tłoku”.

Jako jedna z pierwszych aktorek w Polsce wyspecjalizowała się w stand up i występach impro. Jest laureatką wielu nagród publiczności za swoje solowe spektakle: „Hotel Babilon” reż. P. Szumiec, „ Jak nie ja, to kto?” reż. H. Pasiut oraz  „Lataj z Krystyną” reż. A. Sadowski (ten spektakl gra na całym świecie również po angielsku). Aldona pisze teksty satyryczne, eseje i sztuki teatralne.

Najlepiej czuje się w repertuarze komediowym, stworzyła wiele charakterystycznych ról na deskach teatrów.  Współpracuje  z Kancelarią Artystyczną Faro, Teatrem Groteska w Krakowie oraz Teatrem Kwadrat  w Warszawie, gdzie gra m.in. w spektaklach „Medium” reż. A. Nejman oraz „ Ślub Doskonały” reż. M. Sławiński.

W Teatrze Kamienica występuje w spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz" w reżyserii Tomasza Sapryka. 

 

Aktorzy występujący w komedii "Zacznijmy Jeszcze Raz"

Kup bilet:

tel.: 609 399 939

e-mail: bilety@wojart.pl

Zapraszamy do kontaktu!

 

Zamów spektakl na event!

"Zacznijmy Jeszcze Raz" to doskonała atrakcja na event firmowy.

Polecamy się i zapraszamy do współpracy!

© WojArt 2023